آخرین خبرها
خانه / کمیسیون سیاسی

کمیسیون سیاسی

سقوط اجتماعی نتیجه کارکرد بیش از سه دهه رژیم اسلامی ایران

تهیه و تنظیم:‌ آقای رضا وضعی انقلابی که در سال ۵۷ در ایران صورت گرفت ؛ از همان ابتدا مشخص بود که نمی تواند پیام آوری در یپیشرفت و توسعه در مناسبات اجتماعی – اقتصادی – سیاسی – فرهنگی برای مردم ایران داشته باشد. با آغاز حکومت اسلامی در حالیکه مردم ایران در انتظارِ پیوند یابی نجات بخش میان اخلاق ... ادامه مطلب »

روحانی و شروع مذاکرات جدید

نویسنده: آقای رضا وضعی جمهوری اسلامی با عمل و گفتمانِ بحران عجین است. از روز نخست حیات خود با بحران های متعدد روبرو بوده و این، تا امروز هم ادامه دارد. این رژیم در همان ماه های ابتدای عمر خود با برخی از اعتراضات و خیزش های قومیتی در داخل مواجه شد: در خوزستان، در کردستان و در گنبد. پس ... ادامه مطلب »

فراخوان ۷ می: با درود فراوان به پیشگاه سربازان و وطن پرستان راه آزادی وطن .

در روز هفتم مام می مصادف با هفدهم اردیبهشت دو هزار و پانصد و هفتادو شش شاهنشاهی ایران ، سربازان وطن از احزاب و اپوزوسیون های مخالف رژیم ضحاک دیکتاتوری اسلامی و با اتحاد میان چندین حزب و سازمان حامی حقوق بشر و حقوق شهروندی ایرانی بار دگر با تجمع در جلوی درب لانه فساد و جاسوسی رژیم جمهوری اسلامی ... ادامه مطلب »

سه عنصر ترس-فقر-جهل در خدمت رژیم حاکم بر ایران

نوشته: رضا وضعی در طول تاریخ بشریت شاهد روی کارآمدن حکومت هایی بود ،که نظم سیاسی خود را بر پایه دیکتاتوری و توتالیتر بنا نهاده بودند. که البته هیچکدام از آنها دوام نداشته و در بین راه محکوم به سرنگونی از طرق های مختلف (از درون و یا دخالت دیگر کشور ها) شدند، که مانند آن را در فاشسیم هیلتر،موسیلینی ... ادامه مطلب »

 چه کسانى از کودتاى احتمالى در ایران سود خواهند برند؟

ارتش را بعد از انقلاب بحالت دشمن رژیم و خطرناک و محور اصلى کودتاه نشانه رفته و گاهاً در مواقعى مانند انتخابات یا مناسبتهاى خاص تنور احتمالى کودتاه ارتش یا سپاه را داغ مى نمایند تا شُک سیاسى به مردم وارد کرده و حس ترس از تجربه اى مانند شورش ۵٧ را در یاد و خاطر آنها زنده کنند؛ ترس ... ادامه مطلب »

احمدی نژاد دستبوس یا در روی خامنه ای

ارکان قدرت در جمهوری اسلامی از سه پایگاه اجتماعی شکل گرفته است: بازاریان، سپاهیان و روحانیان. این سه به ترتیب نماد زر، زور و تزویر هستند. محمود احمدی‌نژاد در حالی به سطح یکی از مقامات عالی جمهوری اسلامی ارتقا داده شد که از اساس فاقد حتی یکی از این سه پایگاه اجتماعی بود. او تنها به لطف تعارض دو جریان ... ادامه مطلب »

اگر قرار است روباتها همه کارهای ما را انجام بدهند، بعنوان انسانهایی که در جامعه و در اقتصاد نقش دارند، چه جایگاهی خواهیم داشت؟

استفاده از فناوریهای پیشرفته در جهانی که به سرعت در حال حرکت رو به جلو است، زندگی ما را ساده تر می کنند. خودکارسازی یا روباتیزه کردن، تولید کالاها و محصولات را ارزان تر و ساده تر می کند. اما پرسش مهمی هم مطرح می شود: آیا قرار است روباتها همه کارهای ما را انجام بدهند، بعنوان انسانهایی که در ... ادامه مطلب »

Translate »