آخرین خبرها
خانه / کمیسیون حقوق بشر

کمیسیون حقوق بشر

حاتم طائى شدن از جیب دین

در بازار معامله و تجارت رسم براین بوده است که تاجران و معامله گران برای دست یابی به سود و نفع بیشتر در انتظار فرصتهای خوب و مناسب میباشند، اگر تاجری کالای داشته خود را در زمان و مکان مناسب عرضه کند، یقینا بالاترین سود را نصیب خود میکند؛ ولی باید خاطر نشان شوم در بازار معاملات نه تنها کالاهای ... ادامه مطلب »

جامعه ایران دچار بحران ارگاستیک است. مقصود از بحران ارگاستیک چیست؟

نخستین بار که دریافتم جامعه ایرانی به شدت دچار بحران ارگاستیک است آن هنگامی بود که در سال‌های آغازین تدریسم در دانشگاه تصمیم گرفتم در کنار مباحث دیگرِ جامعه شناسی، به جامعه‌شناسی جنسیت هم بپردازم. پس از چند جلسه، آشوبی برپا شد و من به حراست دانشگاه  فراخوانده شدم. آن چه که من را آن زمان حیرت‌زده کرد، این بود ... ادامه مطلب »

از دین فروشى تا شهر فروشى ؟

مشارکت شهروندان در اداره امور شهرها را می توان یک پدیده جهانی محسوب کرد. در بسیاری از کشورها انتقاد از شهرسازی آمرانه و دیوانسالارانه سال های پس از جنگ جهانی دوم به ظهور «جنبش های اجتماعی شهری» منجر شد که با نوسازی محله ها، با افزایش اجاره بهای مسکن، افزایش تعرفه های حمل و نقل به مخالفت برخاستند. پژوهشگران دهه ... ادامه مطلب »

محروم شدن چند بیلیاردباز زن شرکت‌کننده به دلیل «عدم رعایت شئونات اسلامی» به مدت یک سال

فدراسیون بیلیارد ایران چند بیلیاردباز زن شرکت‌کننده در مسابقات آزاد چین را به دلیل آن چه «عدم رعایت شئونات اسلامی» خوانده شده، به مدت یک سال از شرکت در همه مسابقات محروم کرد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، کمیته انضباطی فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس اعلام کرد که زنان بیلیاردباز ایرانیِ شرکت‌کننده در مسابقات آزاد چین، به دلیل «عدم ... ادامه مطلب »

هشدار سازمان ملل در مورد بحران آب و توصیه به بازیافت و تصفیه پسابها

بنا بر گزارش سازمان ملل متحد، نیاز مردم جهان به آب تا ۱۳ سال آینده به دوبرابر افزایش خواهد یافت. این سازمان باردیگر جهانیان را به صرفه‌جویی در مصرف و ایجاد تاسیسات بازیافت و تصفیه فراخوانده است. براساس گزارش سازمان ملل و یونسکو تخمین زده می‌شود که نیاز مردم جهان به آب تا سال ۲۰۳۰ به دوبرابر افزایش یابد. دلیل ... ادامه مطلب »

آیا اتحادیه اروپا رو به فروپاشی است؟

روز شنبه و یک‌شنبه، ۲۵ و ۲۶ ماه مارس، رهبران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا شصتمین سالروز امضای قرارداد رم را، که «جامعه اقتصادی اروپا» را به وجود آورد، در پایتخت ایتالیا برگزار می‌کنند. از «اروپای کوچک» تا «اتحادیه اروپا» پایه گذاران اروپای متحد شش کشور بودند، آلمان و فرانسه و ایتالیا و هلند و بلژیک و لوگزامبورگ، که به ... ادامه مطلب »

اگر قرار است روباتها همه کارهای ما را انجام بدهند، بعنوان انسانهایی که در جامعه و در اقتصاد نقش دارند، چه جایگاهی خواهیم داشت؟

استفاده از فناوریهای پیشرفته در جهانی که به سرعت در حال حرکت رو به جلو است، زندگی ما را ساده تر می کنند. خودکارسازی یا روباتیزه کردن، تولید کالاها و محصولات را ارزان تر و ساده تر می کند. اما پرسش مهمی هم مطرح می شود: آیا قرار است روباتها همه کارهای ما را انجام بدهند، بعنوان انسانهایی که در ... ادامه مطلب »

Translate »