آخرین خبرها
خانه / کمیسیون دفاع از حقوق زنان و کودکان

کمیسیون دفاع از حقوق زنان و کودکان

ایران کشور آزار جنسی مداوم

توریستی که در ایران از سوی مردهای ایرانی مورد آزار قرار گرفت، گزارشی نوشت که در عنوانش ایران را شایستهی لقب «کشور آزار جنسی مداوم» معرفی میکند. او از هزاران سال تاریخ، معماریِ هوشربا، مهماننوازیِ مردم و غذای عالیِ ایران تعریف میکند ولی گزارشش دربارهی رفتار مردهای ایرانیست. او از انواع آزارهای گزندهای سخن گفته که در پوششِ لبخندهای معصومانه ... ادامه مطلب »

گزارش ۱۲هزار کودک آزاری‌ و ۱۱هزار همسرآزاری در سال ۹۵

گزارش ۱۲هزار کودک آزاری‌ و ۱۱هزار همسرآزاری در سال ۹۵   معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفته تعداد موارد کودک‌آزاری اطلاع داده شده به اورژانس‌اجتماعی در سال ۹۵ حدود ۱۲ هزار مورد و تعداد موارد همسرآزاری ۱۱ هزار مورد بوده است. حبیب‌اله مسعودی فرید با اشاره به ۶۰۰ هزار تماس با اورژانس اجتماعی کشور اضافه کرده تعداد موارد مرتبط ... ادامه مطلب »

محروم شدن چند بیلیاردباز زن شرکت‌کننده به دلیل «عدم رعایت شئونات اسلامی» به مدت یک سال

فدراسیون بیلیارد ایران چند بیلیاردباز زن شرکت‌کننده در مسابقات آزاد چین را به دلیل آن چه «عدم رعایت شئونات اسلامی» خوانده شده، به مدت یک سال از شرکت در همه مسابقات محروم کرد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، کمیته انضباطی فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس اعلام کرد که زنان بیلیاردباز ایرانیِ شرکت‌کننده در مسابقات آزاد چین، به دلیل «عدم ... ادامه مطلب »

برای لغو حکم اعدام سینا دهقان بکوشیم

#سینا_دهقان به اتهام تشکیل کمپین اعتراضی معلمان و توهین به مقدسات از طریق نوشته هایش در شبکه لاین و اینستاگرام محکوم به #اعدام شده است. در سالهای اخیر افراد بسیاری به دلیل انتقاد هایی که به فساد مالی و جنایتهای روحانیت داشته اند به اتهام #توهین_به_مقدسات مجازات شده اند. . #ﺳﺤﺮﺍﻟﯿﺎﺳﯽ هم پرونده او نیز که مربی فوتبال بانوان است ... ادامه مطلب »

گویند که هردرد و بلایی به جهان است تقصیر نمایان شدن موی زنان است

گویند که هردرد و بلایی به جهان است تقصیر نمایان شدن موی زنان است چون شال زنان رفته عقب توی خیابان وضعیت اقلیم چنین در نوسان است کولاک به پا گشته به ایلام و سنندج در حاشیه لوت ببین سیل روان است عریان شده گیسوی زنی بر لب یک رود این جرم و گنه موجب خشکیدن آن است از لرزش ... ادامه مطلب »

خانه سمینار ادبی برلین اخیرا میزبان اقامت فرهنگی چهار نویسنده ایرانی بود.

خانه سمینار ادبی برلین اخیرا میزبان اقامت فرهنگی چهار نویسنده ایرانی بود. ناهید طباطبایی، پژند سلیمانی و نسیم مرعشی که ازنسل‌های متفاوت زنان نویسنده ایران هستند در گفت‌وگو با دویچه وله از تجربه حضورشان در برلین می‌گویند. عمارتی در کناره‌ی دریاچه‌ی ونزه در جنوب غربی برلین، پایتخت آلمان، جایی است که یک ماه گذشته میزبان اقامت چهار نویسنده‌ی ایرانی بوده ... ادامه مطلب »

خانه‌ای برای روسپیان بازنشسته

جمع آوری( کمپین خشونت هرگز- کمیسیون دفاع از حقوق کودکان و بانوان)  کارمن مونوز پس از سال‌ها کار در خیابان‌های شهر مکزیکوسیتی از خود پرسید بر سر روسپیانی که مثل او سال‌ها کار کرده‌اند در دوران سالمندی چه خواهد آمد و بعد فعالیت برای تاسیس یک خانه بازنشستگی را شروع کرد. کارمن در خیابان‌های اطراف پلازا لورتو، یکی از میدان‌های ... ادامه مطلب »

روبرت جرارد بابی ساندز” در سن۱۸ سالگی به ارتش آزادی خواه ایرلند پیوست

“روبرت جرارد بابی ساندز” نماد آزادی‌خواهی و مبارزه مردم ایرلند علیه استعمار انگلستان ۹ مارس (۱۹۵۴) در شهر بلفاست مرکز ایرلند شمالی به دنیا آمد. در سن۱۸ سالگی به ارتش آزادی خواه ایرلند پیوست. او همواره خواستار خروج ارتش بریتانیا از شمال ایرلند بود و به همین دلیل وارد ارتش آزادی خواه ایرلند شد. وی یک سال بعد به جرم ... ادامه مطلب »

فعالیت سازمان ملی میهنی ایران در روز ۸ مارس

    اجتماعاتی به مناسبت بزرگداشت روز جهانی زن و اعتراض برای زندانیان سیاسی زن در کشورهای اروپایی . این گردهمایی از طرف فعالین حقوق بشر در سازمان ملی میهنی ایران  در کشورهای مختلف اروپایی برگزار شده ۸ مارس روز جهانی زن بر تمامی زنان ستم دیده جهان فرخنده باد ادامه مطلب »

ورود سالانه ۳ هزارکودک به بازار کار

ورود سالانه ۳ هزارکودک به بازار کار آخرین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در سال ۹۵ با درخواست علی ربیعی از پارلمان بخش خصوصی برای ساماندهی کودکان کار همراه بود. وی در این زمینه گفت “متاسفانه سالانه ۳ هزار کودک وارد بازار کار می شود که تحت عنوان کودکان کار شناخته می شوند”. آخرین جلسه شورای گفتگوی دولت ... ادامه مطلب »

Translate »