آخرین خبرها
خانه / کمیسیون محیط زیست

کمیسیون محیط زیست

آتشکده و دژ باستانی نوشیجان در غرب ملایر

کوروش آتشکده و دژ باستانی نوشیجان در غرب ملایر می باشد و این تپه باستانی دارای سه لایه یا اشکوب ( طبقه ) بود . لایه نخست به دست ماد ها ساخته شد .لایه دوم به دست هخامنشیان و لایه سوم به دست ساسانیان بنا شد . 🔻بنای قدیمی را در سوی باختری ( غربی ) یک آتشکده و بقایای ... ادامه مطلب »

نگاهی کوتاه به معادن ایران

در کشور پهناور ما وجود ۶۰ نوع ماده معدنی با ذخیره ای در حدود ۵۳ میلیارد تن طی ۳۵ سال گذشته به اثبات رسیده و ایران بعنوان دوازدهمین کشور بزرگ معدنی جهان شناخته میشود . تولید سالیانه معادن ما حدودا ۱۴۰ میلیون تن از انواع معدنی میباشد. علاوه بر منابع عمده نفت و گاز ذخایر ارزنده و متنوعی از دیگر ... ادامه مطلب »

هشدار سازمان ملل در مورد بحران آب و توصیه به بازیافت و تصفیه پسابها

بنا بر گزارش سازمان ملل متحد، نیاز مردم جهان به آب تا ۱۳ سال آینده به دوبرابر افزایش خواهد یافت. این سازمان باردیگر جهانیان را به صرفه‌جویی در مصرف و ایجاد تاسیسات بازیافت و تصفیه فراخوانده است. براساس گزارش سازمان ملل و یونسکو تخمین زده می‌شود که نیاز مردم جهان به آب تا سال ۲۰۳۰ به دوبرابر افزایش یابد. دلیل ... ادامه مطلب »

سندی دیگر در تأیید روند پرشتاب گرمایش اقیانوس‌ها: اقیانوس‌ها با شتابی بیش از آنچه دانشمندان تاکنون می‌پنداشته‌اند گرم می‌شوند.

سندی دیگر در تأیید تغییرات آب و هوایی: اقیانوس‌ها با شتابی بیش از آنچه دانشمندان تاکنون می‌پنداشته‌اند گرم می‌شوند. شتاب گرمایش گاه حتی دو برابر بوده است. داده‌های جدید نشانگر اشتباهات محاسبه‌ای پیشین پژوهشگران هستند. تنها در سه متر فوقانی سطح اقیانوس‌ها گرمایی به اندازه گرمای تمامی جو زمین ذخیره می‌شود. اقیانوس‌ها در جریان گرمایش زمین نیز همچون انبار عمل ... ادامه مطلب »

Translate »