آخرین خبرها
خانه / مقالات

مقالات

سقوط اجتماعی نتیجه کارکرد بیش از سه دهه رژیم اسلامی ایران

تهیه و تنظیم:‌ آقای رضا وضعی انقلابی که در سال ۵۷ در ایران صورت گرفت ؛ از همان ابتدا مشخص بود که نمی تواند پیام آوری در یپیشرفت و توسعه در مناسبات اجتماعی – اقتصادی – سیاسی – فرهنگی برای مردم ایران داشته باشد. با آغاز حکومت اسلامی در حالیکه مردم ایران در انتظارِ پیوند یابی نجات بخش میان اخلاق ... ادامه مطلب »

روحانی و شروع مذاکرات جدید

نویسنده: آقای رضا وضعی جمهوری اسلامی با عمل و گفتمانِ بحران عجین است. از روز نخست حیات خود با بحران های متعدد روبرو بوده و این، تا امروز هم ادامه دارد. این رژیم در همان ماه های ابتدای عمر خود با برخی از اعتراضات و خیزش های قومیتی در داخل مواجه شد: در خوزستان، در کردستان و در گنبد. پس ... ادامه مطلب »

جنگ کفتارها 

انتخابات به زبان ساده

جنگ کفتارها 

انتخابات به زبان ساده در هر کشوری به معنای وجود چند گزینه و انتخاب آزادانه مردم به رای خود از میان آنهاست . 

 اینروزها شاهد گرم شدن دوباره تنور نمایش انتخابات فرمایشی یا بهتر است بگوییم انتصابات در ایران هستیم . 

 پر واضح و بر همگان آشکار است که مقام ریاست جمهوری در ایران هیچگاه از ... ادامه مطلب »

آتشکده و دژ باستانی نوشیجان در غرب ملایر

کوروش آتشکده و دژ باستانی نوشیجان در غرب ملایر می باشد و این تپه باستانی دارای سه لایه یا اشکوب ( طبقه ) بود . لایه نخست به دست ماد ها ساخته شد .لایه دوم به دست هخامنشیان و لایه سوم به دست ساسانیان بنا شد . 🔻بنای قدیمی را در سوی باختری ( غربی ) یک آتشکده و بقایای ... ادامه مطلب »

ایران کشور آزار جنسی مداوم

توریستی که در ایران از سوی مردهای ایرانی مورد آزار قرار گرفت، گزارشی نوشت که در عنوانش ایران را شایستهی لقب «کشور آزار جنسی مداوم» معرفی میکند. او از هزاران سال تاریخ، معماریِ هوشربا، مهماننوازیِ مردم و غذای عالیِ ایران تعریف میکند ولی گزارشش دربارهی رفتار مردهای ایرانیست. او از انواع آزارهای گزندهای سخن گفته که در پوششِ لبخندهای معصومانه ... ادامه مطلب »

تفاوت درود و سلام در چیست؟

تفاوت درود و سلام چه زمانی به کسی درود میفرستید ؟ زمانی که کار یا حرف کسی را پسندیده تحسینش میکنید . پس درودحاوی عشق محبت و انرژی مثبت شماست برای فرد و فرستادن درود بر کسی یعنی فرستادن بهترین آرزوها که در یک واژه خلاصه شده است … اما سلام : سلام از ریشه” سلم” یعنی سر به فرود ... ادامه مطلب »

گزارش ۱۲هزار کودک آزاری‌ و ۱۱هزار همسرآزاری در سال ۹۵

گزارش ۱۲هزار کودک آزاری‌ و ۱۱هزار همسرآزاری در سال ۹۵   معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفته تعداد موارد کودک‌آزاری اطلاع داده شده به اورژانس‌اجتماعی در سال ۹۵ حدود ۱۲ هزار مورد و تعداد موارد همسرآزاری ۱۱ هزار مورد بوده است. حبیب‌اله مسعودی فرید با اشاره به ۶۰۰ هزار تماس با اورژانس اجتماعی کشور اضافه کرده تعداد موارد مرتبط ... ادامه مطلب »

سه عنصر ترس-فقر-جهل در خدمت رژیم حاکم بر ایران

نوشته: رضا وضعی در طول تاریخ بشریت شاهد روی کارآمدن حکومت هایی بود ،که نظم سیاسی خود را بر پایه دیکتاتوری و توتالیتر بنا نهاده بودند. که البته هیچکدام از آنها دوام نداشته و در بین راه محکوم به سرنگونی از طرق های مختلف (از درون و یا دخالت دیگر کشور ها) شدند، که مانند آن را در فاشسیم هیلتر،موسیلینی ... ادامه مطلب »

بازى روانى در سیرک ثبت نام دلغک هاى ریاست جمهوری

بازى روانى در سیرک ثبت نام  دلغک هاى ریاست جمهوری وضعیت کشورداری در مملکت اسلامی ما، به قدری مضحک و گریه‌آور و مشمئزکننده شده است که برای نمایش پر‌شور سیرک ثبت‌نام انتصابات ریاست جمهوری و نشان دادن مصادیق مسخره‌ی آزادی و آزادی بیان، دست به دامان عروسک‌های کرواتی و دلقک‌های شیش تیغه می‌شوند. یعنی تا این حد به انتهای مرز ... ادامه مطلب »

بازار دین فروشان داغ داغ است؟

تا همینجا که تازه نخستین روز تبلیغات رسمی انتخاباتی است، بالاترین حجم استفاده از تبلیغات مذهبی را نسبت به انتخاباتهای گذشته شاهدیم. مشخصاً از سوی آقاى رئیسى یکی از نامزدها که گویا به سبب شأن مذهبیِ مسئولیتی که برعهده دارد، خود را در این استفاده محقتر از دیگران میداند. در یکی از پوسترهای تبلیغی ایشان بر روی عکس مرقد رضا امام ... ادامه مطلب »

جامعه ایران دچار بحران ارگاستیک است. مقصود از بحران ارگاستیک چیست؟

نخستین بار که دریافتم جامعه ایرانی به شدت دچار بحران ارگاستیک است آن هنگامی بود که در سال‌های آغازین تدریسم در دانشگاه تصمیم گرفتم در کنار مباحث دیگرِ جامعه شناسی، به جامعه‌شناسی جنسیت هم بپردازم. پس از چند جلسه، آشوبی برپا شد و من به حراست دانشگاه  فراخوانده شدم. آن چه که من را آن زمان حیرت‌زده کرد، این بود ... ادامه مطلب »

اسد رفتنى شد !

اسد رفتنى شد ! این بار حتما به پوتین هم شوک شمیایى وارد شده !! اما چه کسى به بشار پناه سیاسى خواهد داد ؟ ظاهرا بشارهم مثل پدرش بابت دوستى بارژیم ملاهها درتهران ، هیچ دوستى در میان دول عرب ندارد ! حرفى نیست که بشار اسد چوب رژیم تهران رامیخورد و اگر او برود نه تنها که لشکر ... ادامه مطلب »

نگاهی کوتاه به معادن ایران

در کشور پهناور ما وجود ۶۰ نوع ماده معدنی با ذخیره ای در حدود ۵۳ میلیارد تن طی ۳۵ سال گذشته به اثبات رسیده و ایران بعنوان دوازدهمین کشور بزرگ معدنی جهان شناخته میشود . تولید سالیانه معادن ما حدودا ۱۴۰ میلیون تن از انواع معدنی میباشد. علاوه بر منابع عمده نفت و گاز ذخایر ارزنده و متنوعی از دیگر ... ادامه مطلب »

Translate »