آخرین خبرها
خانه / کمیسیون حقوق بشر / حاتم طائى شدن از جیب دین
عضویت

حاتم طائى شدن از جیب دین

در بازار معامله و تجارت رسم براین بوده است که تاجران و معامله گران برای دست یابی به سود و نفع بیشتر در انتظار فرصتهای خوب و مناسب میباشند، اگر تاجری کالای داشته خود را در زمان و مکان مناسب عرضه کند، یقینا بالاترین سود را نصیب خود میکند؛ ولی باید خاطر نشان شوم در بازار معاملات نه تنها کالاهای تولیدی است که بفروش میرسد؛ بلکه داشته ها و انباشته های غیر معمول هم هست که بسیار گرانتر و خوبتر مورد معامله قرار میگرد!!.
تاریخ گواهی میدهد که صاحبان زور، زر و تزویر چه داد و ستدهای بزرگی برسر حیات و زندگی ،عزت وقار فرزندان بى پناه و ساده دل آدم و حوا، در این کره خاکی آورده اند.

امروز متولیِ جایگاه اداره امور حرم امام رضا امام هشتم شیعیان که پیش از این حاضر شده بود تا از قداست، حرمت و شأنیت جایگاه خاصه خود و حتی از اعتماد خاص رهبر جمهورى اسلامى آقاى خامنه اى برای سپردن یک جایگاه فرا دولتی به او در راه پیروزی در مناصب سیاسی خرج کند، حالا علاوه بر صندلیِ خود، از معنای مقدّس مذهبیش هم برای پیروزی در انتخابات هزینه می کند. او از اعتبارِ معنوی امام رضا – چه به صورت عکس، چه بردن نام امام رضا و چه با تمسک به او در شعارهای تبلیغاتی- بازى با احساسات دینى مردم ساده دل ایران برای پیروزی در انتخابات هزینه می کند.

شاید مردمی دل پاکى که با خلوص تمام همیشه برای بازشدن گرههای زندگی و برآورده شدن حاجاتشان به امامان متوسل می شدند، حالا هم کلید رو به راه شدن زندگی شان، پیدا شدن شغل و حل مشکل ازدواج فرزندانشان یا بهتر شدن وضع معیشتشان را در دست متولی حرم امام رضا بدانند. شاید آنها با خود بگویند چه کسی بهتر از سید اولاد پیامبر که کلید دار حرم امام غریب هم هست؟ اصلاً مگر می شود که سید اولاد پیامبر، کلید دار حرم باشد و رییس جمهور خوبی نباشد؟
او حالا آمده است تا «موفق شود»، نه این که فقط به تکلیفش عمل کند.

حالا کسی در لباس روحانیت، در جایگاه تولیت آستان قدسیِ امام رضا به صراحت می گوید که برای موفقیت آمده و نفسِ پیروزی در انتخابات برایش هدف است. در این معنا، حتی دیگر مثل برخی کاندیداهای دهه های گذشته، حرفی از آمدن برای عمل به تکلیف برای کمک به انقلاب و افزایشِ مشارکت حداکثری مردم برای پشتوانه سازی انقلاب هم درمیان نیست.
او حتی از شعارِ شیکِ «عدمِ تخریبِ رقبا» هم عبور کرده و در سایت رسمی حامیان او، در کنار بخش «چرا به سید ابراهیم رییسی رای دهیم»، یک بخش هم با عنوان «چرا به ادامه این دولت رای ندهیم» دیده میشود.

حالا کسی که نحوه هزینه کردنِ ریال به ریال نذورات و هدایای مردمی به آستان امام رضا را در امور موقوفه برای حرم، با دقت نظارت می کند، چشمان خود را بر تمامی هزینه هایی که از نام و اعتبار و قداستِ امام رضا و از جایگاه متولی بودن آستانِ قدس، انجام میشود بسته و از کیسهِ دین و امام رضا دارد ولخرجی می کند؛ غافل از آنکه این مخارج ممکن است خیلی کمرشکنتر از هزینههای مالی برای نظام اجتماعی و سیاسیِ دینی باشد و هیچ گاه جبران نشود. این بار آقاى رئیسى شکسته شدن اعتقاد مردم در سال ۵٧ را دارد تکمیل میکند. امروز من زنگ خطر را براى سران جمهورى اسلامى را به صدا در آورده و میگویم تا هنوز دیر نشده، شاید بد نباشد که به خودتان باز گردید و ببینید که روزی چند بار و به چه قیمتی تمام اعتقادات و مذهبتان را می فروشید ؟

Mansoor Karbalaee

 

 

عضویت در کانال تلگرام سازمان ملی و میهنی ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Translate »