آخرین خبرها
خانه / کمیسیون حقوق بشر / زندانها و اعدامها
عضویت

زندانها و اعدامها

 کشورها در تمامی دنیا دارای زندان هستند . زندان لازمه و اصل انکارناپذیری است که تصویر کریه خود را هرچند تمیز و شیک باشد به زندانی نشان میدهد . اعدام سابقه ی دیرینه ای دارد که بیشتر به حکومتهای دینی و همچنین حکومتهای مستبد تعلق دارد و چهره نمایی میکند . جای تعجب است که در این مورد حکومتهای دینی که خدایشان را مظهر لطف و عطوفت میدانند با حکومتهای مستبد برابرند .

اما چیزی که باعث میشود زندانها و حکمها در نقاط مختلف دنیا با یکدیگر تفاوت اساسی داشته باشند چیست ؟ چرا در بعضی از نقاط مانند ایران ما جرمهای بزهکاری ، دزدی ، اعتیاد ، مواد مخدر و امثال این بسیار زیادتر از جاهای دیگر دنیاست ؟ چرا اجرای حکم اعدام در میهن ما بسیار متداول است و براحتی جان انسانها را میگیرند ؟

دلیل واضح است . حکومتهای ستمگر و چپاولگر چون به مردم خود توجهی ندارند و میدانند که بر آنان مسلطند ، آنان را در فقر و تنگدستی نگاه میدارند و با دادن شعارهای نمادین که فقط برای مردمشان کاربرد دارد به کمترین احتیاجاتشان توجه نمیکنند و ملتی که ضعیف شده بجای اعتراض و مقاومت ، برای ماندگاری خویش دست به کارهایی میزند که دور از شان اوست . برای این حکومتها زندان و اعدام وسیله ای است برای تهدید و ارعاب .

مردم بجای اینکه تلاش کنند تا به کرامت انسانی خویش بازگردند و حقوق خویش و دیگران را به رسمیت بشناسند روال قبلی را ادامه میدهند و سرانجام کار با زیر پا گذاشته شدن شرافت و حقوق انسانی باز هم زندان است و اعدام و این چرخه همچنان به حیات خود ادامه میدهد . مردم بجای گرفتن حق و حقوق خویش جان خود را در راه های مخاطره آمیز از دست میدهند و در این میان فریاد زندانیان و اعدامیان سیاسی در پی مشغله های روزانه میلیونها انسان گرفتار در اعمال خویش ، گم میشود . کسانی که همچون آتش زیر خاکستر تلاش میکنند تا انسانیت را زنده نگاه دارند .

IMG_4787

عضویت در کانال تلگرام سازمان ملی و میهنی ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Translate »