آخرین خبرها
عضویت

تجاوز جنسی به کودکان

تجاوز جنسی به کودکان

2a837aa9f97acad1004159f4581ec8f6

سوء استفاده جنسی مجبور کردن یک نفر به انجام رفتار جنسی ای است‌ که میل به انجام آن را ندارد. هنگامی که اجبار کوتاه مدت و غیر مکرر باشد معمولا به آن تجاوز جنسی گفته میشود.

بچه بازی یا پدوفیلی چیست؟

“بیماری پدوفیلیا شامل تحریک شدن مکرر جنسی و یا احساس نیاز و هوس کردن و بر انگیخته شدن احساسات جنسی در قبال کودک و یا کودکان است.
بیمار پدوفیل باید بیش از ۱۶ سال سن داشته باشد و تحریک جنسی باید مربوط به کودک ۱۳ یا کم سن و سال تر باشد. (اختلاف سنی بین بیمار و شخص محرک حداقل ۵ سال می باشد)

پدوفیلی را بد ترین نوع انحراف جنسی می دانند.اشخاص پدوفیل تمایل به نزدیکی با کودکان دارند.

متخصصان معتقدند پدوفیلى یا ”بچه‌بازى“ مشکلى است که یا به دلایل ژنتیکى و تغییرات هورمونى بروز مى‌کند و یا ریشه در دوران کودکى نحوه تربیت و برخوردهاى اجتماعى فرد دارد.

_ یکی از دلایل مهمی که در ارتباط با انحرافات جنسی نام برده اند؛ محدودیت می باشد.

شهوت انسان همانند جریان بخاری است که در دیگ زودپز قرار دارد.اگر روزنه و مخزنی برای این دیگ تعبیه نشود؛ دیگ بالاخره منفجر می شود.

کسانی که در کودکی در معرض سکس زودرس قرار می گیرند.مثلاً عکسها یا فیلمهای پورنو می بینند ؛ در معرض انحراف جنسی قرار می گیرند.

_ یکی از دلایل دیگری که برای انحراف جنسی پدوفیلی نام برده اند، این است که شخص پدوفیل در کودکی به او تجاوز شده است.حالت انتقام گیری در زمان بزرگسالی آنها را به این کار شنیع وا می دارد.

_ خود کم بینی و ترس از ناتوانی در ارضای یک زن از جمله عوامل دیگر تأثیر گذار بر بیماری پدوفیلی محسوب می شود.اما عمده ترین علت این بیماری روانی محدودیت است

 ـ یک پژوهش در آلمان نشان داده است که افراد پدوفیلی احتمالا دچار کمبود سلولهای خاکستری در قسمتهای مهمی از مغز هستند.

به گزارش این گروه سلولهای خاکستری افراد پدوفیلی در قسمتی از مغز که محل تصمیم سازیهای سطح بالا و استدلال است، حدود ۲ تا ۴ درصد کمتر از مقدار معمول بوده.

و به طور کلی تعرض جنسی به کودکان به جز تمایل جنسی ممکن است دلایل دیگری مثل در دسترس نبودن بزرگ سالان و بی دفاع بودن کودکان داشته باشد.به نظر محققان این افراد به خاطر این تمایلات قابل سرزنش نیستند،اما از طرفی نمی توان برای ارضای جنسی این افراد سلامت کودکان را به خطر انداخت.

نوشته از امیر ارسلان

– به نقل از اکوفارس، فرمانده ناجا آمار دقیقی از تجاوز جنسی داده که شگفت.آور است، نه به خاطر بعضی ارقام بالا بلکه به این دلیل که درصد تجاوز به مردان بیشتر از زنان شده است!

به گفته فرمانده ناجا سال گذشته ۹۰۰ پرونده تجاوز ثبت شده که حدود ۴۰. درصد آمار تجاوز مربوط به زنان و ۶۰. درصد مربوط به مردان (لواط) است که معمولا علیه افراد زیر ۱۵ سال و با اغفال صورت میگیرد. تعداد تجاوزات بسیار از این ارقام بالاتر است ، آمار غیررسمی بیشتر از این آمار است،«در کشور برخی نوجوان هایی که به سن بلوغ می رسند عمل لواط را انجام می.دهند و به دلایل اینکه پسر بچه ها بیشتر و راحت تر در دسترس هستند معمولا این عمل را با پسرهای کوچکتر از خودشان انجام می.دهند.
تجاوز به محارم هم بسیار صورت میگیرد، کودکان از طرف پدر، برادر، عمو، دایی، یا پسرانشان مورد تجاوز قرار میگیرند. تجاوز زنان به کودکان به میزان اندکی صورت میگیرد.
کودکان کار بیشترین قربانیان تجاوز جنسی هستند.

عضویت در کانال تلگرام سازمان ملی و میهنی ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Translate »